16 Haziran 2012 Cumartesi

Opel Astra ailesi genişliyor


Astra ailesi, yakıt tasarrufu lideri 1.3 CDTI ecoFLEX motordan 2.0 lt 280 hp’lik en hızlı modeli, OPC’ye kadar genişleyen bir aile olarak pazarda yerini alacak. Sınıfının en çok tercih edilen otomobillerinden olan Opel Astra, yenilenen motorları ve yeni modelleri ile pazara giriyor.2.0 280 hp Turbo benzinli motoru ile ailenin en hızlısı Astra OPC, Yeni Astra Sedan gibi Ağustos'ta Türkiye pazarında yerini alacak. Astra modellerinde mevcut 1.4 lt'lik motor, yapılan geliştirme ile yakıt tüketimi ve karbondioksit salınımı %13 düşürülmüş olarak 220 Nm tork ile gelecek. Ayrıca Opel'in en yeni motoru 1.6 SIDI (kıvılcım ateşlemeli direk enjeksiyon) Turbo 200 hp ECOTEC motor da 2013'de Astra ailesinde sunulacak.

Böylece, Astra ailesi, yakıt tasarrufu lideri 1.3 CDTI ecoFLEX motordan 2.0 lt 280 hp’lik en hızlı modeli, OPC’ye kadar genişleyen bir aile olarak pazarda yerini alacak. Yeni motorlar, donanım özellikleri ve yeni tasarım öğeleri ile kompakt sınıf renklenecek. Yeni Sedan, Hatchback, Sports Tourer, GTC ve OPC ile Astra ailesi tamamlanacak.

Opel’in, Altın Direksiyon Ödülü (2009) ve 2012 DEKRA raporu ile başarısını kanıtladığı kompakt segment serüveni, genişleyen Astra ailesi ile devam ediyor. Avrupa’da satılan 3 Opel’den birini Astra oluşturuyor ve Opel şimdi kompakt segmentte 10. nesil araçları ve tüm Avrupa’da 641.000 müşteriye ulaşmış olan 4. nesil Astra’ları ile pazarda bulunuyor. Pazara 2009’da giren Astra Hatchback, bir yıl sonra giren Sports Tourer ve 2011’de giren GTC ile Opel, Avrupa’nın en geniş segmentinde 3. sırada yer alıyor.

Yenilikçi Teknolojiler, Yeni Sürüş Asistanları, Daha Sportif Tasarım

Insignia ve Zafira Tourer ile hayatımıza giren yeni teknoloji ürünü yol yardımcıları şimdi de Astra ailesi ile güvenlik ve konfor sunuyor. Geri Görüş Kamerası, Gelişmiş Park Asistanı, Entegre Navigasyon Sistemi gibi yardımcılar yüksek konfor sunuyor. Yeni astra ailesinde sunulan yenilikçi teknolojilerin bir kısmı kompakt segmentte ilk oluyor. Yeni nesil Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Ön Farlar, akıllı aydınlatma özellikleriyle büyük kolaylık sağlıyor. Alman AGR onaylı ergonomik koltuklar omurga sağlığını koruyor. Panoramik ön cam sayesinde son derece geniş açılı bir sürüş keyfi yaşanıyor. Üstelik diğer cam tavan alternatiflerine göre bunda, görüşü kısıtlayan bir direk bulunmuyor.

Ayrıca, Astra Hatchback ve Sports Tourer, çok daha sportif ve genç bir görünümle geliyor. Opel tasarım ekibi özel önem verdiği ön tasarımda Astra GTC’deki gibi daha alçak ızgara ile geliyor. Kanat biçimli krom çıtalar ile üç boyutlu derinlik sunuluyor. Astra Hatchback’in arka plaka alanı daha geniş bir çerçeveye oturuyor. Hem Hatchback’te hem Sports Tourer’da, plakanın hemen altında yeni bir krom çizgi ile daha geniş bir görünüm sağlanıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...