16 Mart 2013 Cumartesi

Samsung Galaxy S4 tanıtıldı

Samsung'un merakla beklenen dördüncü nesil Galaxy S modeli GT-I9500 kod adlı Galaxy S4 modelini New York'ta tanıttı. Peki Samsung Galaxy S4 kaç lira olacak?  Samsung Galaxy S4 fiyatı için herhangi bir miktar belirtilmedi fakat akıllı telefon kullanıcıların tahmin ettiği fiyat ise 2000-2750 TL arasında. Samsung Galaxy S4 New York sokaklarında tanıtıldı. Akıllı telefon kullanıcıları sabırsızlıkla S4 'ün çıkmasını bekliyor.
Samsung Galaxy S4 ÖzellikleriSmart Scrool sayesinde eye tracking denilen gözle kontrol sistemi gelişmiş bir şekilde Galaxy S4 modelinde kullanılıyor. Ayrıca ekrana bakmadığınzı zamanlarda Galaxy S4'teki videolar Smart Pause sistemi sayesinde durduruluyor.

Dual Video Call desteği sayesinde hem ana kamera hem de ön kamerayı bir arada kullanabiliyorsunuz. Özellikle grup içerisinde etkili bir çoklu görüşme desteği sunduğu bir gerçek.

Pek çok Galaxy S4 birleşip, sanal 5.1 ya da 7.1 ses sistemi oluşturabilir, tüm şarkıları bir arada dinleyebilirsiniz. Toplamda 8 tane telefon birleşiyor ve hepsinde aynı şarkı Surround olarak çalabiliyor. Oldukça ilginç ve değişik bir özellik.

Samsung, S-Voice Car ile beraber sürücülere oldukça başarılı bir sesli asistan deneyimi sunuyor. Size gelen bildirimleri okuyabildiği gibi, mesajları da sesli olarak okuyabiliyor. Aracınızda Bluetooth desteği varsa, aracın hoparlörlerinden tüm bildirimleri duyabiliyorsunuz. Arabada telefon kullanımı çok daha rahat olacak.


HomeSync özellikleri ile NFC ve WiFi'yi tamamen verimli bir şekilde kullanıp, tüm cihazları telefondan yönetebiliyorsunuz.

Samsung, Story Albüm özelliği ile seyahatlerinizde çektiğiniz fotoğrafları otomatik olarak albümleyebiliyorsunuz. Örneğin siz İstanbul'da yaşıyorsunuz ve tatile İzmir'e gittiniz. İzmir'den İstanbul'a geri döndüğünüzde telefon bunu algılıyor ve İzmir gezisi diye bir albüm oluşturabiliyor.

Samsung Galaxy S4'te Dual Camera özelliği bulunuyor. Böylece LG Optimus G Pro'daki gibi aynı anda iki kameradan da video kaydı alabileceksiniz. Mesela çocuğunuzu video çekerken, kendinizi de görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca Galaxy S4'te pek çok yeni kamera modu bulunuyor.

Samsung Galaxy S4, Smart Scroll, Smart Pause ve Floating Touch teknolojisi sayesinde Air View desteğine sahip.

Samsung Galaxy S4, 155 ülkede 327 mobil operatör ile beraber Nisan ayının sonuna doğru satışa sunulacak.

Samsung Galaxy S4, 2 GB RAM ve 3 farklı dahili hafıza seçeneği ile geliyor. 16 / 32 ve 64 GB'a ek olarak, 64 GB'a kadar microSD kart takabiliyorsunuz.

Samsung Galaxy S4'te 13 Megapiksellik ana kamera ve 2 Megapiksellik ön kamera kullanılıyor.

Galaxy S4;  LTE, a/b/g/n/ac WiFi, Bluetooth 4.0 ve MHL 2.0 bağlantılarını destekliyor.

Samsung Galaxy S4'te 5 inç Full HD Super AMOLED ekran kullanılıyor.

Galaxy S4, 130 gram ağırlığa sahip. Galaxy S3'ten 2 gram daha hafif!
1 yorum:

  1. Kesinlikle almayın. Ekranı çok dandirik hemen kırılıyor. Serviste de garantiye girmiyor. 550 600 tl para istiyorlar. Ürünlerinin arkasında da durmuyorlar, Telefon halıya düşüyor yine de kırılıyor. O kadar adi bir ekranı var yani. Ben şu an bu problemden dolayı adli yollara başvuracağım.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...