28 Ocak 2014 Salı

Pringles patates cipsi içinde domuz yağı ve domuz katkısı yoktur


Pringles cipslerinde domuz yağı ve domuz yağından elde edilmiş katkı maddesi kullanıldığı yönünde bir takım bilgiler kulaktan kulağa dolaşmaktadır. Bu meselenin aslını araştırdığımızda paketlerin tasarımından kaynaklanan bir hata olduğunu ve bu hatanın yanlış anlaşılmaya neden olduğunu anladık.


Pringles cipslerin paketi üzerinde yer alan içindekiler kısmı logo ile bölündüğünden yazıların bir kısmı logonun diğer tarafında devam etmektedir. Bunu fark edemeyenler ise bir yanılgıya kapılmaktalar. Zaten firmanın sitesinde yaptığımız incelemede de cipslerin içeriğinde "Domuz yağı ve domuzdan elde edilmiş katkı maddesi yoktur." bilgisi yer alıyor. Güvenerek yiyebilirsiniz. Pringles firması bu haberimiz üzerine belki paket tasarımını değiştir ha, ne dersiniz?


4 yorum:

 1. Pringles Müşteri Hizmetleri28 Eylül 2014 20:23

  Sayın Tüketici Şikayeti,

  Öncelikle Pringles ürünleri ile ilgili kaygılarınızı paylaşarak, bize güvendiğiniz ve konuyla ilgili uyardığınız için çok teşekkür eder, memnuniyetinizin bizim için çok değerli olduğunu bilmenizi isteriz.

  Her ne kadar internet sayfanızda, yanlış bir anlaşılmanın varlığını açıklamış olsanız da, yine de Pringles markası olarak biz de Kalite Güvence Departmanımızdan konuyla ilgili gelen cevabı sizinle paylaşmak istiyoruz.

  Belçika’nın Mechelen şehrinde bulunan Pringles fabrikamızda üretilen ve Türkiye Piyasasına sunulan Pringles ürünlerinde hayvansal kökenli madde kullanılmamakta, dolayısıyla ürünlerin içinde domuz eti veya domuz yağı ihtiva eden katkı maddeleri de hiç bir şekilde bulunmamaktadır.

  Türkiye’deki tüm Pringles kutuların üzerinde bu ibare bulunmaktadır ancak son zamanlarda piyasaya sürülen bazı kutularda bu yazı tüketici tarafından net anlaşılmamakta ve yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermektedir. Bu konuya da açıklık getirerek, Pringles ürünlerinde “Domuz eti ve domuz yağından elde edilen katkı maddelerinin olduğuna dair” eleştirilere cevap vermeyi markamızın saygınlığı çerçevesinde kendimize bir borç biliriz.


  Bahsi geçen kutular üzerinde bulunan “domuz yağı ve domuzdan elde edilmiş katkı” ibaresi yarım kalmış bir cümledir, dikkat edilirse cümlenin bitiminde Bay Pringles logosu yeralmaktadır. Bu logonun sağ kısmında ise cümle devam etmekte ve tarafınıza “domuz ve domuz yağından elde edilmiş katkı maddesi yoktur” bilgisini vermektedir.

  Tüketicilerimiz yaptığımız bu açıklamanın doğruluğundan emin olabilir ve ürünlerimizi güvenle tüketebilirler. Ayrıca şundan şüpheniz olmasın ki, yanlış anlaşılmaya neden olan bu kutularla ilgili gerekli önlemler de alınacaktır.

  Markamıza güvendiğiniz ve desteklediğiniz için tekrar teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

  Saygılarımızla,

  Pringles Müşteri Hizmetleri

  YanıtlaSil
 2. Zaten bir çok kutuda yoktur ibaresi mevcut ama yeşil kutuların yenisinde domuz yağı katkı maddesi altındadır ibaresi yer almakta yeşil kutunun eskisinde ise yoktur ibaresi açıkça görülmekte bu sıkıntının sebebi nedir. Gerçek anlamda yeşil renkli kutudaki pringles da domuz yağı mı var? Farklı kutulardaki ürünlerin üretiminde bu farklılıkta söz konusu mudur?

  YanıtlaSil
 3. a101 den aldigim pringles da yok domuz yagi yoktur ibaresi yok bide onu arastirin

  YanıtlaSil
 4. Ben kutunun üzerini komple okudum domuz kelimesi bile geçmiyo o yüzden tedirgin oldum ve almadım bu sorun nasıl çözülür bilmiyorum ama araştırmaya devam edeceğim

  YanıtlaSil