8 Ağustos 2014 Cuma

Garnier, İsrail terörüne destek veriyor mu?

garnier israil terörüne destek veriyor

Dünyaca ünlü kozmetik markası "Garnier" İsrailli kadın askerlere mücadelelerinden dolayı birer güzellik seti hediye etti.

Kozmetik ürenlerle fotoğraf çektiren kadın askerlerin bu görüntüsünün Facebook'da yayınlanması sosyal medyada büyük bir tartışma yarattı.

Güzellik setini İsrailli kadın askerlere hediye eden firma bıraktığı mesajda ise "Ülkeleri için mücadele eden sevgili kadın savaşçılarımıza bu seti hediye etmekten gurur duyuyoruz" dedi.

Garnier markasının bu hediyesine tepki gösteren çok sayıda kişi özellikle Twitter kanalı ile bu ürünlerin boykot edilmesini istediler.

Garnier konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

İsrailli kadın askerlere Garnier markalı ürün dağıtımı konusunda global yönetim ve Türkiye ofisi olarak hiçbir bağımız ve ilgimiz bulunmadığını bildirmek isteriz.

Konuyla ilgili haberlerde geçen açıklamanın da Garnier tarafından yapılmadığını önemle dikkatlerinize sunarız.

Barışı destekleyen bir marka olarak Garnier'in hiçbir siyasi ya da dini kesimi temsil etmemek üzerine ciddi ve kesin bir politikası bulunmaktadır.

İnternet sitenizde ve sosyal medyada yer alan bu haber bizi de derinden üzmüştür. Araştırmalarımız sonucunda sosyal medyaya yansıyan fotoğrafta görülen ürün dağıtımının o bölgede hizmet veren yerel bir perakendecinin kararı ve inisiyatifi doğrultusunda gerçekleştirildiği bilgisi edinilmiştir. Garnier olarak tamamen yerel inisiyatifle gerçekleşen bu olayı kınamaktayız ve vermiş olabileceği rahatsızlık için üzgünüz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...