17 Eylül 2014 Çarşamba

Windows 9 geliyor


Microsoft'un yeni Windows sürümü 9, ay sonunda yapılacak bir etkinlikle tanıtılacak. Microsoft 30 Eylül'deki tanıtımın basın davetlerini göndermeye başladı.

Sonbaharda duyurulması beklenen yeni Windows ile ilgili resmi açıklama geldi. Üretici firma Microsoft basın kuruluşlarına gönderdiği davette isim belirtmese de yeni nesil Windows işletim sistemini duyuracağını açıkladı.

Microsoft'un merakla beklenen işletim sistemi Windows 9'un tanıtım tarihi belli oldu. Yeni Windows sürümü 30 Eylül günü San Francisco'da gerçekleşecek etkinlik ile tanıtılacak. Microsoft'un hazırladığı davetiyelerde Windows 9 ifadesi net olarak yer almasa da, davetlilere gelecek Windows'u konuşmak üzere katılım çağrısı yapılıyor.

Yeni başlat menüsü 

Şirkete yakın kaynaklar ve internet siteleri 30 Eylül etkinliğinde Windows 9'un yer almasına kesin gözüyle bakıyor. Yeni işletim sisteminde en çok merak edilen yeniliklerin başında ise revize edilmiş "başlat menüsü" geliyor. Windows 8 ile birlikte hayatımıza giren metro arayüzü (şimdiki adıyla modern arayüz) masaüstü kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu tarafından benimsenemedi.

Gönderilen davette 'bir sonraki Windows'un ne olacağı ile ilgili bilgiler için bize katılın' ifadesi yer aldı. Yeni işletim sistemi ile ilgili etkinliğin 30 Eylül'de ABD'nin San Francisco şehrinde yapılacağı açıklandı.

Tanıtımda Windows'un Technical Preview sürümünün duyurulması bekleniyor. Geçen hafta internete düşen Windows 9 videolarında Başlangıç Menüsü, Sanal Masaüstü ve Mesaj Merkezi gibi bölümler görüntülenmişti.

Microsoft'un yeni işletim sisteminin önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni işletim sisteminin sonbaharda duyurulması bekleniyordu. Bu davet ile yapılacak duyuru resmi olarak onaylanmış oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...